top of page

Patyriminė kelionė į šventas Lenkijos vietas ir Tatra kalnus

Balandžio 21 - 26 d., 2023
Ojcowski Park Narodowy _ Ojców National Park, Poland.jpg

Programa

Pirma diena. Balandžio 21 d. 

Anksti ryte pajudame iš Vilniaus. Keliaujame į Čenstochova (Częstochowa) miestelį (730 km). Laisvas laikas įsikurti viešbutyje, pavakarieniauti. Vakare susirenkame vakaro jogai.

 

Antra diena. Balandžio 22 d.

 

Ryto joga ir meditacija. Pusryčiai viešbutyje. Lankome Jasna Gora vienuolyną, šventovę, kur saugoma stebuklingoji Juodosios Madonos ikona. Tai svarbiausia Lenkijoje Mergelės Marijos šventovė. Esant geram orui, vykstame į netoliese esantį Ojcovo parką. Nakvynė netoli Krokuvos.

 

Legenda pasakoja, kad Juodosios Madonos atvaizdas yra datuojamas dvylikos apaštalų laikais ir buvo nupieštas šventojo evangelisto Luko, kuris, kaip manoma, naudojo stalviršį stalo, kurį Jėzus pastatė dirbdamas staliumi.

 

Pasak legendos, Lukas piešdamas Mariją klausėsi jos papasakojmų apie Jėzaus gyvenimo įvykius, kurie galiausiai bus panaudoti jo Evangelijoje.

 

Daugiau apie Juodosios Madonos ikoną galite paskaityti čia.

 

Trečia diena. Balandžio 23 d.

 

Pusryčiai. Vyksime į Krokuvos priemiestį Lagievnikus, kur paskutinius gyvenimo metus praleido Dievo gailestingumo sąjūdžio pradininkė sesuo šv. Faustina Kovalska. Dabar ten veikia tarptautinis Gailestingumo centras su jam dedikuota didžiąja šventove. Jos palaikai buvo palaidoti Krokuvoje - Lagievnikuose, Dievo Motinos Gailestingumo seserų vienuolyno kapinėse, bendrame kape, dabar Lagievnikų vienuolyno koplyčios altoriuje. 2000 m. balandžio 30 d. Jonas Paulius II Faustiną Kovalską kanonizavo – paskelbė šventąja.

 

Vėliau keliausime į Veličkos druskų kasyklas – vienos iš seniausių Europoje, veikusios nepertraukiamai nuo viduramžių. Jos iškastos 9 lygiais iki 327 metrų, o bendras tunelių ilgis sudaro net apie 300 km. Lankytojai, lydint gidui, apžiūri kiek daugiau nei 3 km turistinį maršrutą, druskinėmis šventųjų skulptūromis papuoštas koplyčias, skulptūrą skirtą šv.Jonui Pauliui II. (UNESCO).

 

Po turo po druskų kasyklas, atliksime gydomąją jogos terapiją Veličkos druskų kasykloje.

 

Vakare pajudėsime link Zakopanės. Laisvas vakaras patyrinėti miestelį. Nakvynė Zakopanėje.

 

Ketvirta diena. Balandžio 24 d.

 

Pusryčiai viešbutyje. Anksti ryte pajudėsime į kalnus. Morskie Oko ežeras, penkių ežerų slėnis. Nakvosime kalnų viešbutyje. 

 

Penkta diena.  Balandžio 25 d.

 

Tęsime kelione kalnais. Grįšime į autobusą. Pajudėsime link Krokuvos. Nakvynė Krokuvoje.

 

Šešta diena. Balandžio 26 d.

 

Ryto joga ir meditacija. Pusryčiai viešbutyje. Lankome Krokuvą. Tai vienas iš gražiausių Lenkijos miestų, ilgus amžius buvęs Dviejų valstybių sostine. Vavelio kompleksas – Krokuvos širdis, Vavelio katedra* – čia buvo karūnuoti beveik visi Lenkiją ir Lietuvą valdę karaliai taip pat ir Lietuvos - Lenkijos karalius Jogaila. Aplankius Krokuvą, pajudėsime link Vilniaus su sustojimais. Vėlai vakare grįšime į Vilnių.

Apie Šv. Faustiną

Davusi amžinuosius įžadus, nuo 1933 m. gegužės 25 d. gyveno Vilniuje, čia patyrė Jėzaus apsireiškimų, kuriuos užrašė savo dienoraštyje. Apie šią viziją ji rašė dienoraštyje: „Vakare, kai buvau celėje, išvydau Viešpatį Jėzų, vilkintį baltu drabužiu. Viena ranka pakelta palaiminti, kita lietė drabužį ant krūtinės. Iš drabužio, prasivėrusio ant krūtinės, sklido du spinduliai: vienas raudonas, o kitas baltas. <…> Po akimirkos man Jėzus pasakė: Nutapyk paveikslą pagal piešinį, kurį matai, su užrašu: Jėzau, pasitikiu, Tavimi. <…> Pažadu, kad ta siela, kuri garbins šį  paveikslą, nepražus. Taip pat pažadu jau čia, Žemėje, pergalę prieš priešus, o ypač mirties valandą. Aš pats juos ginsiu kaip savo garbę. Noriu, kad tas paveikslas <…> būtų iškilmingai pašventintas pirmąjį sekmadienį po Velykų, ir tas sekmadienis turi būti Gailestingumo šventė“ (Dien., 47– 49). 


Vilniuje Faustinos dvasios tėvas buvo prof. kun. Mykolas Sopočka (1888–1975 m.), kuris ir paskatino vienuolę rašyti savo sielos dienoraštį. Jo padedama Faustina ėmėsi skelbti Viešpaties Gailestingumą. Kunigas Mykolas Sopočka taip pat susitarė su dailininku Eugenijumi Kazimirovskiu, kad jis nutapys Išganytojo atvaizdą pagal Faustinos regėjimus. Paveikslas buvo pradėtas tapyti 1934 m. sausio 2 d. Vienuolė pusę metų lankėsi dirbtuvėje kas savaitę, kad nurodytų klaidas bei patikslintų detales. 1934-ųjų birželį buvo nutapytas pirmasis Dievo Gailestingumo paveikslas. Gailestingojo Jėzaus paveikslas gyvuoja Švč. Trejybės bažnytėle, Vilniuje, kuriai suteiktas Dievo Gailestingumo šventovės titulas.

Investicija

Early bird iki vasario 28 d. 390 eur žmogui.

Griebk draugę ar draugą ir keliaukite kartu pigiau! Keliaujant dviese ar daugiau kaina 360 eur žmogui.

 

Standartinė kaina, po vasario 28 d. 440 eur eur žmogui.

Keliaujant su draugu ar drauge kaina žmogui 410 eur.

Kas įskaičiuota

5 nakvynės viešbučiuose

(kambarių tipas skiriasi kiekviename viešbutyje. Kalnų viešbutyje gali tekti nakvoti šešiaviečiai kambaryje)

 

4 pusryčiai

(kalnų viešbutyje pusryčiai nėra įskaičiuoti)

 

Kelionė komfortišku autobusu

 

Vizitas į Veličkos druskų kasyklą

 

Jogos ir meditacijos sesijos vedamos Kristinos

Kas neįskaičiuota

Pietūs ir vakarienė

 

Kitų lankomų objektų mokesčiai,

pvz. Vavelio pilis Krokuvoje

Papildomos išlaidos

Svarbu į kelionę pasiimti

Patogius batus pritaikytus kalnams.

 

Šiltus drabužius, geriausia būtų thermo kelnės ir striukė (prireiks leidžiantis į kalnus ir į Veličkos druskų kasyklas).

 

Su savimi pasiimti patogią kuprinę, kad būtų patogu nešti ant pečių kelias dienas kalnuose.

 

Patogius rūbus jogai.

 

Jogos kilimėlį.

Jus lydės

Kristina Kaminskaitė

Kristina yra jogos, sveikatingumo ir meditacijos instruktorė. Paskutinius tris metus ji gyveno Varšuvoje ir turėjo galimybę apkeliauti gražiąsias ir ypatingas Lenkijos vietas. Nors Kristina ir nepriskiria savęs vienai religijai, ji jaučia didelį sielos artumą Šv. Mergelei Marijai ir Šv. Faustinai, todėl lankomus objektus pasirinko neatsitiktinai, o dėl jų stiprios energetikos.

 

Taip pat Kristina yra užkietėjusi gamtos mylėtoja ir kai tik turi galimybę visuomet traukia į kalnus. Tatra kalnai ją apžavėjo nuo pat pirmo susitikimo ir kiekvieną kartą išėjusi į kalnus jaučia nepaprastai stiprią kalnų didybę.

Alex Ochman

 

Alex yra filmų režisierius, kuris įkvėpimą visada randa pasileidęs į nuotykius ir keliaudamas. Alex nors ir nekalba lietuviškai, jis bus mūsų vietinis sergėtojas ir rūpinsis kad nepaklystume ir kelionė per Lenkiją vyktų sklandžiai. Tatra kalnus jis lanko kiekvienais metais po porą kartų nuo pat mažens ir kalnų maršrutus beveik žino atmintinai - jis yra patikimiausias kalnų gidas.

Registracija

Gavome jūsų registraciją. Netrukus susisieksime su jumis!

bottom of page